Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tegoroczna wiosna jest strasznie kapryśna! Szczególnie u nas, na Wybrzeżu.
W ubiegłym roku, o tej porze już zaczynały kwitnąć dzikie róże, ale tym razem będziemy musieli jeszcze poczekać.

 

Najbardziej lubię kwitnące, różane gąszcze (Rosa Rugosa) rosnące na plaży.  W upalne dni pachną oszałamiającoUśmiech  i naprawdę trudno jest powstrzymać się przed zbieraniem opadających płatków.

Pod koniec "różanego sezonu", podczas jednej z wycieczek  nazbierałam ich wyjątkowo dużo i postanowiłam zrobić macerat w oleju ze słodkich migdałów. Macerat robiony  metodą "na zimno", poprzez długotrwałe moczenie płatków w temperaturze pokojowej.  Okruszek lata zamknięty w słoikuPuszcza oczko
Po kilku miesiącach odcedziłam olej i okazało się, że :

  1. pachnie stosunkowo intensywnie (oczywiście różami Uśmiech )
  2. ma delikatny różowy odcień
Po prostu cudo! To był mój "pierwszy raz", ale z pewnością nie ostatni. mam nadzieję, że w tym roku róże nie zawiodą i będę mogła nastawić znacznie więcej oleju różanego!

Tak się składa, że moim podstawowym kosmetykiem jest Masło kosmetyczne shea.
Dotychczas mieliśmy wersję podstawową - tylko z dodatkiem witaminy E oraz  czekoladową uzupełnioną czekoladą i dodatkami zapachowymi.

Teraz przedstawiam Wam wersję różaną, w której olej migdałowy jest w postaci maceratu z płatków dzikich róż. Masło ma taką samą nutę zapachową jak perfumy różane.

Z konieczności jest to wersja limitowana, limit wyznacza zapas maceratu. Być może będzie dostępne sezonowo.  Pierwsze opinie już do mnie dotarły i zmobilizowały do włączenia tego produktu  do oferty (pozdrowienia dla Pani Agaty Puszcza oczko). Mam nadzieję, że  będzie ich więcej Śmiech


z serdecznymi  pozdrowieniami, 
Wasz Admin  


Komentarze   
0 # świeże czy suszone?Izabela 2017-07-06 12:42
Chciałabym zapytać czy świeże płatki róż nie gniją w maceracie? I czy płatki świeże "oddają" maceratowi więcej swoich właściwości niż suszone?
0 # :)Agata 2015-04-16 19:04
Pani Agata właśnie przytuptała szybciutko do sklepiku (choć zapasy mydełek są), bo skoro masło różane trafiło do sprzedaży, to koniecznie trzeba je nabyć :)
+1 # RE: :)Admin.. 2015-04-16 19:19
:lol:
przynajmniej raz udało mi się dotrzymać danej obietnicy!

You have no rights to post comments