Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

UPAŁ!   Nareszcie przyszło prawdziwe lato! Tym przyjemniej, że wiosna raczej nas nie rozpieszczała.

Gdy temperatura podnosi się do 30 stopni (lub wyżej), powietrze zaczyna mi pachnieć Grecją i nadchodzi tęsknota za wakacjami.  W tym roku  niestety nie mogę wyjechać więc muszę uruchamiać wyobraźnię wink Nie jest  łatwo choć wyobraźni mi nie brakuje 

 

Co zrobić, żeby skuteczniej oszukać "samą siebie ? Jak stworzyć klimat śródziemnomorskich wakacji na trójmiejskim balkonie ?!

Po namyśle stwierdziłam, że najłatwiej podziałać na zmysł węchu, a tym czego mi najbardziej brakuje jest zapach bardzo popularnego na południu jaśminu. U nas spotykany  wyłącznie jako kwiat doniczkowy, w krajach śródziemnomorskich wyrasta na kilkumetrowe drzewka, zazwyczaj obrastające ściany domów. Obsypane mnóstwem drobnych, niepozornych kwiatków pachną oszałamiająco! 

Zaznaczam, że mam na myśli jaśmin, a nie jaśminowiec. To dwa różne krzewy, przy czym popularny u nas krzew, potocznie nazywany jaśminem to w rzeczywistości właśnie jaśminowiec i pachnie zupełnie inaczej. Na temat jaśminu postaram się napisać więcej ponieważ jest on bardzo ciekawy, ale na razie wróćmy do "oszukiwania zmysłów" wink

Nic dziwnego, że tęsknię za tym aromatem okazuje się, że wykazuje działanie terapeutyczne - uspokaja i relaksuje. Należy do antydepresantów, a w krajach Orientu jest uważany także za silny afrodyzjak. 

Summa sumarum, na fali tęsknoty za wakacjami powstały świece o zapachu jaśminu - sojowe świece TULi Jaśmin. Świece parafinowe wywołują u mnie podrażnienie gardła, a więc z konieczności bazą jest wosk sojowy.

Świece sojowe pojawiły się na rynku w latach 90'tych ubiegłego wieku i należą do stosunkowo nowych produktów. W Polsce są coraz popularniejsze niestety te, na które się natknęłam, z mojego punktu widzenia mają kilka wad:

  • zazwyczaj zawierają znaczącą domieszkę parafiny (w przypadku jednego ze znanych, amerykańskich producentów może to być ponad 80%, co nasuwa pytanie co właściwie jest domieszką ?!)
  • są dostępne w bardzo dużych opakowaniach

Wobec powyższego najprościej było zrobić własne : bez parafiny, w wygodnych  opakowaniach. Tak właśnie się stało - przedstawiam pierwszą ze świec sojowych TULi smile

Zapalam świecę, zamykam oczy, świerszcze gorączkowo koncertują, a aromat jaśminowy leniwie rozsnuwa się wokół - WAKACJE! 

 

z serdecznymi, wakacyjnymi  pozdrowieniami

Wasz Admin smile

 

Komentarze   
0 # @pump_upp - best crypto pumps on telegram !advices 2023-01-15 15:51
https://t.me/pump_upp - best crypto pumps on telegram
Make 1000% and more within 1 day, join channel @pump_upp !

You have no rights to post comments