Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Badania na Uniwersytecie Harvard potwierdzają, że fluor obniża IQ u dzieci 34

na podstawie: articles.mercola.com/sites/articles/archive/2012/08/14/fluoride-effects-in-children.aspx

Opublikowana ostatnio przez Uniwersytet Harvard metaanaliza danych potwierdza, że dzieci mieszkające w rejonach, w których woda zawiera dużą ilość fluoru mają znacząco niższy poziom inteligencji (IQ) niż dzieci mieszkające w rejonach, w których woda zawiera mało fluoru. W 32 stronicowym raporcie stwierdzono :

„ Najnowsze sprawozdanie US National Research Council zawiera wniosek, że niepożądane skutki dużej zawartości fluoru w wodzie pitnej mogą być niepokojące co zobowiązuje do dodatkowych badań.
Fluor może uszkadzać tkankę nerwową u zwierząt laboratoryjnych wpływając na zdolność uczenia się i pamięć ...
Dla podsumowania dostępnej literatury przeprowadziliśmy systematyczny przegląd i metaanalizę opublikowanych badań nad zawartością fluoru w wodzie pitnej i opóźnieniach w rozwoju układu nerwowego.
Wyniki 27 badań opublikowanych w ciągu 22 lat wskazują na odwrotną zależność pomiędzy dużą ilością fluoru, a inteligencją dzieci ...
Wyniki sugerują, że fluor w stosunkowo niedużych dawkach może powodować zaburzenia rozwoju mózgu u dzieci. „

Jest tak wiele wyników naukowych badań, które wskazują na bezpośredni, toksyczny wpływ fluoru na nasze ciała, że zdumieniem napawa fakt, że dotychczas nie ma w tej kwestii jednomyślności. Pomimo wykazanym przeciwwskazaniom, fluor jest nadal dodawany do wody w 70% publicznych wodociągów w USA.

Zdumiewa także fakt, że medyczna (i stomatologiczna) społeczność wydaje się nie dostrzegać powiązań z gwałtownym spadkiem zdolności poznawczych u dorosłych i problemami w zachowaniu u dzieci (ADD, ADHD, depresje i wszelkiego rodzaju zaburzenia poznawcze) skoro są dostępne wyniki ponad 23 badań prowadzonych na ludziach i 100 prowadzonych na zwierzętach, które łączą fluor z uszkodzeniami mózgu.
Fluor dodatkowo wzmacnia wchłanianie magnezu, który także jest łączony z niższym poziomem IQ u dzieci.

fluor

Fakty :

  1. fluor to jedyna substancja, uznana za toksyczną, która jest podawana w nie kontrolowanych ilościach,
  2. fluor jest najczęściej podawany w postaci fluorokrzemianu sodu lub kwasu heksafluorokrzemowego, które są uznawane za niebezpieczne odpady powstające przy produkcji nawozów sztucznych,
  3. w ponad 23 projektach badawczych na ludziach i w ponad 100 na zwierzętach wykazano związek fluoru z uszkodzeniem mózgu,
  4. 50% pobranego fluoru jest magazynowane w kościach dzieci, a tylko 10% u ludzi dorosłych,
  5. 41% amerykańskich dzieci ma problemy z zębami wynikające z nadmiaru fluoru,
  6. 99% fluoru dodawanego do wody przedostaje się do kanalizacji i w efekcie zanieczyszcza środowisko

Powyższe informacje mają duże znaczenie, ponieważ w niektórych stanach USA i Kanady fluor nadal jest dodawany do wody wodociągowej. Zdumiewa to tym bardziej, że negatywne skutki fluoryzacji są znane od ponad 50 lat. W 1943 roku w the Journal of the American Medical Association (JAMA) ukazał się artykuł zawierający tezę, że fluorki zmieniają przenikalność błon komórkowych.
Z kolei, w 1944 w publikacji z the Journal of the American Dental Association stwierdzono :

picie wody zawierającej tylko 1,2 ppm fluoru (admin : 1 ppm - 1 cząstka substancji na milion cząstek roztworu) powoduje zaburzenia rozwoju. Potencjalne szkody są większe od korzyści”

Problem pogłębia fakt, że fluor jest toksyną kumulującą się w organizmie i z czasem może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, które nie są bezpośrednio kojarzone z nadmiarem fluoru.

W opublikowanym w 2005r w artykule zatytułowanym „Fluor – współczesny odpad toksyczny” dr Lita Lee, jako skutki kumulowania fluoru w organizmie wymienia starzenie skóry (niszczenie kolagenu), wysypki i trądzik, zaburzenia żołądkowe i wiele innych, włączając osteroporozę.

Fluor osłabia system immunologiczny spowalniając ruch białych krwinek o 70%

Toksyczność fluoru może powodować różnorodne problemy zdrowotne :

  • zwiększa wchłanianie ołowiu,
  • hamuje działanie tarczycy,
  • zaburza syntezę kolagenu,
  • zaburza pracę mięśni,
  • uaktywnia 62 enzymy, a blokuje ponad 100,
  • blokuje wytwarzanie przeciwciał,
  • zwiększa ilość nowotworów,
  • zaburza system immunologiczny,
  • uszkadza spermę i zwiększa ryzyko niepłodności

Sami widzicie, że lista zagrożeń jest szokująca, podobnie jak fakt, że ryzyko jest znane od wielu lat co wcale nie zapobiegło akcjom fluoryzacji zębów u dzieci i powszechnemu dodawaniu fluoru do past do zębów. Wbrew wynikom badań fluor uparcie uznawano za doskonały środek zapobiegający próchnicy i wspomagający higienę jamy ustnej.
Jak się okazało, w rzeczywistości fluor nie zapobiega powstawaniu ubytków w odróżnieniu na przykład od witaminy D, która robi to bez znaczących skutków ubocznych.

Nie wiem czy gdziekolwiek w Polsce woda pitna jest fluorowana, ale nawet jeśli nie to pozostają pasty do zębów, płyny do płukania ust itp.

Na szczęście, w przypadku tych produktów przynajmniej mamy wybór : możemy na podstawie składu wybierać te, które nie zawierają fluoru.

Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla kobiet w ciąży i małych dzieci.

pasta

Wasz zatroskany Admin Dezaprobata


źródło:
articles.mercola.com/sites/articles/archive/2012/08/14/fluoride-effects-in-children.aspx
www.replenishingsoul.com/blog/2011/01/16/fluoride-is-it-safe/

Komentarze   
0 # fluorori17noko 2014-04-01 19:09
Czy Wy macie cos wspolnego z lobby earnaceutycznym ?Fluor niweluje magnez w komorkach nowotworowych,k tory pomaga im w rozwijaniu sie.Dlaczego?Bo wapn ochrania komorki zdrowe przed nowotworowymi.C zym wiecej magnezu tym mniej wapnia-czy to jest skomplikowane?
0 # ori17nokoadmin.. 2014-04-01 20:30
osobiście nic nie wiem na temat lobby earnaceutyczneg o?!
Informacje zawarte w artykule to opinie zaczerpnięte z opublikowanych opracowań - wybrane źródła załączone.
Z zainteresowanie m zapoznam się z odmiennymi opiniami, jednakże prosiłabym o bardziej "czytelne" ich przedstawienie. Być może powyższe zdania nie są skomplikowane, ale trudno mi pojąć w jakim sensie mają związek z artykułem (może jakieś odniesienie do źródeł?).

You have no rights to post comments